Справочник м октомври 2008 година 01. 10



жүктеу 45.64 Kb.
Pdf просмотр
Дата08.09.2017
өлшемі45.64 Kb.

ОБЩИНА ПЕРНИК

КУЛТУРНО-ИНФОРМАЦИОНЕН СПРАВОЧНИК

м. октомври 2008 година 



01.10.

 

    /сряда/

 

 

14.00 ч.


Клуб на пенсионера

НЧ „Искра”

Кв. Изток

Концерт на Фолклорна формация „Български ритми”

14.00 ч.

НЧ ”П. К. Яворов”

с. Мещица

Откриване на сезон 2008/2009 със самодейците при 

читалището

19.00 ч.


Салона на кметството

с. Драгичево

Откриване на творческия сезон на НЧ ”Пробуда”

03.10.

 

  /петък/

 

 

17.00 ч.


НЧ ”Елин Пелин”

Откриване на сезон 2008/2009 



06.10. /понеделник/

11.00 ч.


пред Двореца на 

културата

„Благослов за Перник” – концерт на Духовия 

оркестър


07.10. /вторник/

18.00 ч.


с. Рударци

Откриване на АРТ – СТУДИО „РУДАРЦИ’ 08” – 

международен пленер по живопис

08.10 /сряда/

10.00 ч.


XVI СОУ ”Св. св. Кирил 

и Методий”

кв. Църква

«Ран Босилек - 50 години от смъртта му» - 

литературно четене, инициатива на НЧ ”Просвета

17.30 ч.


Ресторант „Двореца”

Дворец на културата

Представяне на компакт-диска „Волни тромпети” на 

Духовия оркестър при ОК Дворец на културата, 

изработен по проект с финансовата подкепа на 

Министерството на културата

19.00 ч.

ОДК


„Детектор на лъжата” – постановка на ОДТ ”Боян 

Дановски”, автор Василий Сигарьов, режисьор 

Веселин Мезеклиев, сценограф Стоян Чифлички, 

участват: Галина Миланова, Иван Чипариков, Иван 



Бурджев - предпремиера

09.10. /четвъртък/

17.00 ч.


ОбМД

Ивон Кючукова – самостоятелна изложба

17.30 ч.

Малък салон

Дворец на културата

„Автограф за Перник” – гостува скулптурът Богомил 

Живков

19.00 ч.


ОДК

„Детектор на лъжата” – премиера на ОДТ ”Боян 

Дановски”, автор Василий Сигарьов, режисьор 

Веселин Мезеклиев, сценограф Стоян Чифлички, 

участват: Галина Миланова, Иван Чипариков, Иван 

Бурджев


10.10. /петък/

16.00 ч.


НЧ ”Трудолюбие”

с. Боснек

Изложба на ръчни плетива и бродерии

14.10. /вторник/

Петковден

10.30 ч.


Манастир „Св. Петка”

кв. Калкас

Събор

12.00 ч.


Местност „Св. Петка”

Традиционен събор – изнасяне на колач, с участието 

на НЧ ”Наука”-  с. Черна гора и НЧ ”Солидарност”- 

с. Лесковец

17.00 ч.

Малък салон

Дворец на културата

„Непреходната сила на българското народно 

творчество” – среща-разговор с фолклористката 

Елена Огнянова по повод 80 години от рождението 

й, инициатива на РБ ”Св. Минков”

17.30 ч.


Галерия „Кракра”

Изложба на Полския културен център - София



15.10. /сряда/

10.00 ч.


НЧ ”Искра”

Кв. Изток

Литературна витрина за Ран Босилек

11.00 ч.


пред Двореца на 

културата

„Благослов за Перник” – концерт на Духовия 

оркестър


14.00 ч.

НЧ ”Светлина”

с. Студена

Среща на „Дамски клуб” – конкурс за плетки и 

жилетки

17.00 ч.


Изложба на българска шевица и гоблени

НЧ ”Просвета”

гр. Батановци

17.30 ч.

ХГ „Марин Гогев”

Кв. Изток

Литературно студио „Съзнание” – инициатива на НЧ 

”Съзнание”

18.30 ч.


ХГ ”Любен Гайдаров”

„Фрески от звуци” – концерт на КО „Орфей”

Солист: Христо Христов – флейта

19.00 ч.


ОДК

„Детектор на лъжата” – постановка на ОДТ ”Боян 

Дановски”, автор Василий Сигарьов, режисьор 

Веселин Мезеклиев, сценограф Стоян Чифлички, 

участват: Галина Миланова, Иван Чипариков, Иван 

Бурджев


16.10. /четвъртък/

9.00 ч.


НЧ ”П. К. Яворов”

с. Мещица

Литературна витрина по повод 50 години от смъртта 

на Ран Босилек

10.30 ч.

ДЦДУ „Добро сърце”

Тържествено честване 10-годишнината от 

откриването на Дневния център за деца с 

увреждания „Добро сърце”

15.00 ч.


Зала „Миньор”

Волейболен турнир „Борис Гюдеров” - откриване

17.30 ч.

ХГ ”Марин Гогев”

Кв. Изток

Изложба на НЧ ”Съзнание”

17.30 ч.

Галерия К. И. Ц.

АРТ – СТУДИО „РУДАРЦИ’ 08”  - изложба

18.30 ч.


Почивна станция

с. Рударци

Закриване на международния пленер по живопис 

АРТ – СТУДИО „РУДАРЦИ’ 08”



17.10. /петък/

10.00 ч.


РИМ

Перник и Пернишко – история, култура, туризъм” – 

научна конференция

- „Изложба от изложби” – плакати, фотоси, покани

- Изложба „Праисторически уникати от колекцията 

на РИМ” - Перник

16.30 ч.


Община Перник

Фото-изложба „Забравени средновековни църкви и 

манастири в Пернишко” – официално откриване на 

галерия „При кмета”

17.00 ч.

пред ОбМД

„Цветя за Перник” – празничен концерт на съставите 

на ОбМД


17.00 ч.

Пред РМД - Мошино

„Моят град, моето бъдеще” - концерт

17.30 ч.


Тържествена зала

Минна дирекция

НЧ ”Миньор”

Концерт на композитора Владимир Камоликов - 

Русия, с участието на ВГ ”Лира” и ВГ ”Агапе”

18.10./събота/

11.00 ч.


ОДК

„Перник, здравей!” – детско утро

16.00 ч.

Мемориал на

миньорския труд

Концерт на Вокално-инструментална група „Интро” 

– официално откриване на сцена „Мемориал на 

миньорския труд”



19.10. /неделя/

Преп. Йоан Рилски

ДЕН НА ГРАД ПЕРНИК

09.00 ч.

Храм   „Св.   Иван 

Рилски”

Света литургия в чест и памет на Св. Иван 

Рилски

09.30 ч.

Малък салон

Дворец на културата

Тържествена сесия на общинския съвет

10.15 ч.

Пл. „Кракра”

Лекоатлетическа щафета

10.30 ч.

Пред Двореца на 

културата

Освещаване на паметник на Св. Иван Рилски

11.00 ч.

Пл. „Кракра”

Официално откриване 

Ритуал за издигане знамената на град Перник, 



на Р България и на Европейския съюз

Връчване на наградите „Перник 2008” за 



принос в областта на здравеопазването, 

образованието и културата

Празничен концерт на АНПТ ”Граовска 



младост” и фолклорна формация от 

Кавадарци - Македония

12.00 ч.

ХГ ”Любен Гайдаров”

50 години Художествена галерия  Перник – 

изложба „Най- доброто от фонда”

12.30 ч.

Градски парк

Народни борби на открито

13.00 ч.

Второ фоайе

Среща-коктейл

Дворец на културата

13.00 ч.

Пл. „Кракра”

Празник на мегдана  - „Фолклорна броеница”

15.00 ч.

Мемориал на 

миньорския труд

Концерт на ВГ ”Лира”

15.30 ч.

Конферентна зала

Дворец на културата

Форум на побратимените градове

17.00 ч.

пред Двореца на 

културата

„Да ти стане драго” – концерт на ансамбъл 

„Българе” 

19.00 ч.

Пл. „Кракра”

„Честит празник!”  - концерт на финалистите от 

„Мюзик Айдъл – България 2008” – Тома, Нора, 

Деница и Ясен

Илюминации

24.10. /петък/

18.00 ч.


РМД - Мошино

Караоке-вечер



25.10.

 

  /събота/

 

 

10.00 ч.


НЧ ”П. К. Яворов”

с. Мещица

Празник на народното творчество – откриване на 

битов кът

18.00 ч.

НЧ ”Пробуда”

с. Богданов дол

Младежка дискотека



26.10.

 

  /неделя/

 

 

Димитровден

28.10.

 

  /вторник/

 

 

14.00 ч.


XII ОУ „Васил Левски”

Клуб „Заедно за децата” – събеседване, съвместна 

изява с НЧ ”Елин Пелин”

30.10.

 

  /четвъртък/

 

 

18.00 ч.


ХГ „Л. Гайдаров”

Концерт на КО „Орфей”, съвместна изява с 

Департамент „Музика” към НБУ – София

19.00 ч.


ОДК

„Бедна Франция” – постановка на ОДТ ”Боян 

Дановски”  - автор Жан Ко, режисьор Ангелин 

Балсамаджиев, сценограф Петя Димитрова, участват: 

Николай Илчев, Александър Дойнов, Божидар 

Попчев, Жулиета Ралева, Мартина Ангарева



31.10.

 

  /петък/

 

 

09.00 ч.


105 години Основно училище „Свети Иван Рилски”

ОУ „Св. И. Рилски”

10.00 ч.


Детска градина 

„Родолюбче” – филиал

Карнавал на тиквата „Хелоин”

15.00 ч.


НЧ ”Пробуда”

с. Драгичево

„Дух народен, дух Божий” – тържество, посветено на 

Деня на будителите

18.00 ч.

пощада кв. Бела вода

Карнавална вечер на тиквата „Хелоин”, инициатива 

на НЧ ”Пробуда”



Каталог: pdf
pdf -> Бїгінгі нґмірде
pdf -> -
pdf -> Қазақтың Мұқағалиы туралы жұртшылық арасында әңгімелер
pdf -> Республикалық қоғамдық-саяси ақпараттық газет
pdf -> Қайсар ақЫН, тынымсыз ғалым бүркіт ысқАҚТЫҢ 70 жылдығына
pdf -> №4 (1364) 1988 жылғы 30 шілдеден шығады аймақТЫҚ апталық газет 30 қаңтар ЖҰМа, 2015 Жыл баспасөЗ-2015 «Мысты өңір»
pdf -> Экономиканы қалыптастыру болды
pdf -> Қыр гүліндей құлпырған Қызғалдақ балы
pdf -> Преподавание в школе, колледже и вуз-е
pdf -> Апталығы Аялаймын сені, Қызылорда!

жүктеу 45.64 Kb.

Поделитесь с Вашими друзьями:




©emirb.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет