Сабақтың тақырыбы: Қорғаушының қарсылығынсыз және қарсылық көрсету кезінде доппен қозғалу Пәні: Дене шынықтыру



жүктеу 20.01 Kb.
Pdf просмотр
Дата17.03.2017
өлшемі20.01 Kb.
түріСабақ

                                                                                 

Сабақ жоспары 



ОҚО, Шымкент қаласы, С.Рахымов атындағы Шымкент Республикалық әскери мектеп-

интернаты, дене шынықтыру пәні мұғалімі Мұсақұлов Тыныштық Абдуллаұлы 

 

Сабақтың тақырыбы: Қорғаушының қарсылығынсыз және қарсылық көрсету кезінде доппен 

қозғалу  



Пәні: Дене шынықтыру 

Оқыту жүйесі мен формасы 

Сабақтың түрі: Футбол практикалық сабақ: Спорт ойындары 

Спорт құрал саймандары: Ысқырық,доп, секундомер 

Сабақтың мақсаттары: 

Білімділік: Футбол ойынының техникасын,негіздерін үйрету 

Тәрбиелік: Футбол ойынындағы қауіпсіздік ережелерін ескерту 

Дамытушылық: Футбол ойынын дамыту 

 Сабақтың мазмұны мен өтілу барысы: 

Сабақ 

кезеңдері 



Кезеңдердің мазмұны мен сұрақтары 

Сабақты 


мөлшерлеу 

(минут) 


Әдістемелік нұсқаулар 

I.Сабақтың 

барысы 

Сапты түзе,тік тұр. Санақ санын 



санау, Физоргтың баяндамасын 

қабылдау,сәлемдесу. Журнал 

бойынша тексеру. Спорттық 

киімдерін тексеру. Жаңа сабақтың 

тақырыбымен таныстыру. Спорттық 

қауіпсіздік ережесін ескертіп өту. 

Футболға қатысты сұрақтар 

қойылады: Футбол сөзі қай тілден 

енген және қандай мағына білдіреді? 

Жауабы: (foot- аяқ,ball-доп)сөзбе-сөз 

аударылғанда “аяқ добы”. 

Ойынның ұзақтығы - 90 минут, 45 

минуттан 2 кезең (тайм). Кезең 

арасында 10 минуттық үзіліс 

жасалады. Қанша ойыншы қатысады? 

- 11 ойыншы, 1 қақпашы 

Футбол алаңының көлемі қанша? - 

Алаңның көлеміне баланысты 

ұзындығы 90-120 м аралығы, ені 45-

90 аралығында. Футбол қақпасының 

көлемі: биіктігі - 2.44 м, ені - 7.32 

5 минут 


Сапта тұрғанда 

сөйлеспеу, киінбеген 

балдарға ескерту 

жасау 


II.Дайындық  

1) Спорт жайды айналдырып жүгірту.  10 минут 

Қатарды бұзбай 


бөлімі 

Сапқа тұрғызып арнайы жеңіл 

атлетикалық жаттығу жасау. 

2) Қозғалыстағы жаттығуларды 

жасату; 

1. Қатты жүгіру 1-2 мәрте. Қолды 

көкірек тұсына қойып тізені қолға 

жеткізу арқылы жүгіру. 

2. Қолды артқа қойып аяқты артқа 

жартылай бүгу арқылы жүгіру. 

3. Екі қадам жоғары секіре жүгіру. 

4. Аяқты қайшылай жүгіру. 

5. Оң және сол аяқпен секіре жүгіру. 

6. Оң және сол жанмен қолды 

айналдыра жүгіру. 

7. Жартылай отырып жүгіру 

8. Толығымен отырып жүгіру. 

9. Отырып секіру 

3) Бір орында жалпы дене 

құбылыстарына арналған денені 

қыздыру жаттығуларын жасату. 

Қолмен жүретінмен жүріп өту, 

брустармен жүріп өту. 

жүгіру. 


 

 

Қолды аяққа тигізу 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



Аяқты ауыстырмау. 

Қолды толығымен 

алға айналдыру. 

Қолды алға созу. 

III. Негізгі 

бөлім 


Қорғаушының қарсылығынсыз және 

қарсылық көрсету кезінде доппен 

қозғалу кезінде жүгірістен,жүрістен 

тоқтаудан, бұрылыстан және 

секірістен тұрады. Допты алып жүру. 

Допты алып жүру аяқтың үстінің ішкі 

және сыртқы бөліктерімен соғу 

арқылы орындалады. Бұл әдістерді 

толық үйренгенше алғашқы кезеңде 

түзу сызық  бойымен фишкалар қою 

арқылы солардың арасымен допты 

аяқпен тебу мен жүгірісті 

қалыптастыруды үйрету қажет. Бұл 

әдіс неғұрлым жақсы жасалса, 

соғұрлым тезірек жүгіруге болады. 

Осыны үйренгеннен кейін, 

жылдамдықты өзгерте отырып, допты 

алып жүруді үйрену қажет яғни допты 

соғысымен ойыншы өз жүгірісін 

өзгертеді және ойыншылар шеңбер 

бойымен тұрып, бір ойыншы ортада 

допты алып қою әдістерін қолдануға 

да болады. 

25 минут 

 

IV. 


Қорытынды 

Сапқа тұрғызу. Түсініктеме бере 

отырып бағалау. Үйге тапсырма беру. 

Қоштасу. 

5 минут 

 

  



 

Каталог: files -> pdf
pdf -> Өмірбаяны (Монографиялық зерттеу)
pdf -> Аралады Сәуір айында Бозшакөл мыс кенішіне Павлодар облысының әкімі Болат Ба қауов келді. «Kaz minerals Bozshakol» жшс директоры Джереми Аллен аймақ басшысына жобаның мәртебесі
pdf -> Абайдың рухани мұрасы. Досым Омаров Данышпан берген салауатты өмiр тағлымдары
pdf -> Grade 5 Miras International School of Astana provides an education within a challenging and supportive environment that promotes all aspects of individual student growth, and equips them with the skills for lifelong learning
pdf -> Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы
pdf -> Поэзия падишасы Фариза Мейрам Камила Сүйіндікқызы
pdf -> Сабақтың тақырыбы Р. Акдемір «Анамның қолдары»
pdf -> Сабақтың барысы: Мұғалім: Балалар, біздің бүгінгі тәрбие сағатының тақырыбы: «Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп»
pdf -> Сабақ 19/12/2014 Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы Аяз. Құрманбай Толыбаев Жалпы мақсаты

жүктеу 20.01 Kb.

Поделитесь с Вашими друзьями:




©emirb.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет