Сабақтың тақырыбы: Жол қозғалысына қатысушылардың міндеттері



жүктеу 18.1 Kb.
Дата12.01.2022
өлшемі18.1 Kb.
#16697
түріСабақ
10-ҚМЖ 11кл
7-ҚМЖ 11кл

Жол қозғалысына қатысушылардың міндеттері


Бөлім:

Технологиялық дайындық

Педагогтың аты-жөні:

Ақалмас Н.А.

Күні:




Сынып:11 қазақ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жол қозғалысына қатысушылардың міндеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Қазақстан Республикасы Жол қозғалысы ережелерінде қамтылған негізгі ұғымдар мен терминдер. Жүргізушілердің, жаяу жүргіншілер мен жолаушылардың міндеттері. Жүргізушінің өзімен бірге болуы тиіс құжаттары туралы мәліметтер беру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: жол қозғалысына қатысушылардың құқықтарымен міндеттерін,жол жүрісі қағидаларын,жол қозғалысының қауіпсіздігін үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі: жол қозғалысына қатысушылардың құқықтарымен міндеттерін,жол жүрісі қағидаларын,жол қозғалысының қауіпсіздігін үйренеді

Кейбір оқушылар жол қозғалысына қатысушылардың құқықтарымен міндеттерін,жол жүрісі қағидаларын,жол қозғалысының қауіпсіздігін үйренеді

Тілдік мақсат

Оқушылар: Талқылау және көрсету арқылы өзінің АӘТД бойынша түсінігін көрсетеді.

Негізгі сөздер мен тіркестер: жүргізуші,жолаушы,жүргізуші куәлігі.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: айтылы-мын жақсарту ауызша сөйлеу дағдылары дамиды, сұрақтар қоя алады.

Жазылым бойынша ұсыныстар: эссе

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

5 минут



Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.

Бір (екі) қатарлы сапқа тұрып сәлемдесу,берілген команданы орындау.




АӘТД кабинеті



Ортасы

30 минут




Жол жүрісі

Жол жүрісі- жолдар шегінде адамдар мен жүктерді көлік құралдарымен немесе оларсыз тасымалдау үдерісінде туындайтын қоғамдық қатынастар жиынтығы.



Көлік құралдары

Көлік құралы- адамдарды,жүктерді немесе үстіне орнатылған жабдықты жолдармен тасымалдауға арналған құрылғы.



Жол және оның элементтері

Жол-ҚР-ның «Жол жүрісі туралы»Заңында және Жол жүрісі қағидалараында белгіленген тәртіппен көлік құралдары мен жаяу жүргіншілердің жүруі үшін ыңғайластырылған және пайдаланылатын жердің барлық бөлінген жолағы не жасанды құрлыстың үсті.Жаяу жүргіншілер тратуар мен немесе жаяу жүргіншілерге арналған жолдармен,ал олар болмаған жағдайда ,жол жиегімен ,сондай-ақ тұрғын аймақтарда Жол жүрісі қағидаларының талаптарына сәйкес қозғалуы тиіс.Көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік –әрбір автомобиль үшін міндетті түрде рәсімделетін құжат.Бұл құжат машинаның мемлекеттік есепке дұрыс қойылып, ресімделген құжат.Жүргізуші куәлігі-көлік құралдарының тиісті санатын басқару құқығын растайтын құжат.



Тақырыпты мұқият тыңдап,дәптерге берілген тапсырманы жазу




АӘжТД кітабы.

(ИП Келешек-2030,2020)



Аяқталуы

5 минут


Үйге тапсырма:

1.Қозғалыс кезінде жүргізушіге телефонмен сөйлесуге рұқсат берілген бе?

2.Қандай ақаулар болған кезде көлік құралын басқаруға тиым салынады?

3.Жол-көлік оқиғасына қатысы бар жүргізуші қандай әрекеттерді дереу орындауы тиіс?



Берілген тапсырманы үйден орындап келу.







Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс


- үлгерімі төмен оқушыларға ЖАДА ұйымдастыру арқылы деңгейлік тапсырмалар беремін.

- Қабілеті жоғары оқушыларға жоғары дәрежелі сұрақтар қоямын.



  • Табыс критерийлері

  • Бағалау критерийлері

  • Бірін-бірі бағалау

  • Өзін-өзі бағалау

  • Бағалау парақшалары

  • Кері байланыс

Оқушылардың ойлау қабілетін, ой-өрісін дамыту.

Оқушыларды өз-бетінше ізденуге, бағалауға, адамгершілікке тәрбиелеу.


Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болы ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.





Сәтпаев орта мектебі.
жүктеу 18.1 Kb.

Поделитесь с Вашими друзьями:




©emirb.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет