Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өткен сабақта алған білімдерін пысықтау



жүктеу 0.78 Mb.
Pdf просмотр
Дата15.09.2017
өлшемі0.78 Mb.
#16248
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы: Әріпті өрнектер   (пысықтау ) 

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өткен сабақта алған білімдерін 

пысықтау. 

Әріпті өрнекті санды өрнектен айыра  білуге үйрету. Ойлау қабілеттерін 

дамыта отыра, шығармашылыққа баулу. 



Қолданылған модульдер: 

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, 

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, 

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, 

4.АКТ-ны пайдалану, 

5.Талантты және дарынды балаларды оқыту, 

6,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу 

7.Оқытудағы басқару және көшбасшылық

 

Қолданылған әдіс-тәсілдер:Таза тақта, математикалық диктант,диалогті 

оқыту,кубизм стратегиясы, ЖАДА-мен жұмыс істеу,6 ойлау қалпағы,қалай 

оқу керектігін үйрету. 

Көрнекіліктер:қима-қағаздар, А-3 форматы, стикерлер, бағдаршам, 

маркерлер, тақта, бор,фишкалар,қалпақтар,текше. 

 

                                                                  

Сабақ барысы 

 

модулде



р 

1.Тренинг (математикалық 

сурет-тақпақ,оқылған тақпақты 

қағаз бетіне түсіру) 

Точка,точка запитая 

Минус,плюс круговая 

Ухо, құлақ, малақай 

Міне шықты балақай. 

Рука, қолы таяғы 

Жыбырлап шықты аяғы 

 

 



 

 

 



 

Оқушылардың жұмыстарын  бір-біріне 

көрсетіп көңілдерін көтеру

 

 



 

 

 

 



2. Өткен сабақты еске түсіру 

 Таза тақта ойыны.  (Тақтаға 

санда және әріпті өрнектер 

жазылады , оқушылар санды 

өрнектерді өшіріп тастау) 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

3. Үй жұмысын тексеру 

 

 

 

 

 

 

4. Жаңа сабақ.(пысықтау) 

Ортаға музыканың әуенімен 

«Қара» жәшік әкелінеді. Жәшік 

үстінде бағыт-бағдар беруші 

сұрақ-тапсырмалар болады.— 

 

- Әліпбиде 42 не бар?  (әріп) 

- Аяз аузымен не салады? 

(өрнек) 

 

Жәшік ішінен сабақтың 

тақырыбы шығады. 

Оқушылар алдына бір санның құрамын 

жазу беріледі.(жақсы оқитын оқушы 

тексеріп шығады

 

 

 



 

 

 



 

 

5. АКТ-ның көмегімен 

оқушыларға  

а  +3  әріпті өрнегі көрсетіледі. 

мұндағы а-ның орнына сан 

қойып,  санды өрнекке 

айналдырып өрнектің мәні 

табылады. 

Оқушылар кезектесіп сұрақтарға 

жауап береді. 

 

 



 

 

 



 

 

6.  Дәптермен жұмыс. (көркем 

жазу және математикалық 

диктант алу) 

-Бірінші қосылғыш 5,екінші 

қосылғыш3 қосындының мәнән 

тап 

-4 пен 2-нің қосындысын жаз. 



-8 бен 7-нің айырмасын жаз. 

 

 



 

 

7.  Оқулықпен жұмыс ( 142 бет, 



№  1) өрнектің мәнін табу, 

мұндағы в-3;4;1 

3+1 

3+1+3 


3+3 

5-3 


 

 

   



 

 

 



 

      

 

 

 

8. Сергіту кезеңі.  (Көзге 

арналған жаттығулар ) 

 

 



 

АКТ-ның көмегімен. 

 

 

 



 

 

 

 

 

9. Сөзді есеп. (жеке, жұппен 

 


жұмыс. Стикер арқылы тексеру) 

Болат 7 балық, ал Самат  оған 

қарағанда 3 табан балық артық 

ұстады.Самат неше балық 

ұстады.  

 

 



 

 

          

 

 

         



         

 

10. Қима қағазбен 



жұмыс.(бірін-бірі тексеру) 

А 







10-

а 

 



 

 

 



 

 

 



С 





2+с   



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



11.Фигураларды еске түсіру. 

-Біз қандай фигураларды 

білеміз? 

-Ендеше «Кубизм»-

стратегиясы бойынша есімізге 

түсірейік.  Текшенің алты 

жағына сұрақтар жазылған ,әр 

оқушы текшені айналдырып 

,қандай фигура салу керек ,соны 

плакатқа түсіреді.Кезектесіп 

фигураларды атайды. 

 

 



 

           

 

 

 



 

 

 



 

12.Жасырынбақ есеп. (Әр 

оқушының партасының астына 

есеп жасырылады.Сол 

өрнектерді тақтаға шығару) 

10-2-2-2-1 

2+2+1+3+1 

8-2-3-1-1-1 

3+3+3+1 


 

 

 



 

 

 



 

 

13.Сергіту кезеңі. 

 

 

14.Қонақтармен 



жұмыс.(Қосындының,айырманы

ң мәнін табу.қонақтарға 

тексерту.) 

Қ 

3  5  4  1  2  3  4  6 



Қ 

3  1  2  4  3  3  1  2 

Мәні   

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

15. Қорыту.. 

«6  ойлау қалпағы » 

Ақ-оқушы бүгін не өткенін еске 

түсіреді 

яғни а+з өрнегін 

Қызыл-а+3 бұл әріпті өрнек 

екенін дәлелдейді 



Қара-а+3, бұл не өрнек пе ,есеп 

пе түк түсінбедім 



Сары-йә,бұл әріпті өрнек, әріп 

орнына сан қойылады ,сонда 

санда өрнек шығады. 

Жасыл-енді түсінікті, былайда 

 

 



                              

 

 



 

 

 



 

жазуға болады  

Ғой, а+3+2+1 



Көк-өзім сабақты қорытамын 

 

 



Үйге тапсырма.143 бет № 4 

    


 

 

 



 

 

 



16. Бағалау. Әр кезең сайын 

оқушыларды «формативті» 

бағалап отыру. Соңында 

«сумативті» баға шығару 

 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

17. рефлексия 

Оқушыларға және қонақтарға 

стикерлер таратылады. Сабақ 

көңілдерінен шықса «күннің 

көзіне», ұнамаса «айға» 

жапсырады 

 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

Сабақ аяқталды  

Сау болыңыздар  

          

 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



Каталог: files -> pdf
pdf -> Өмірбаяны (Монографиялық зерттеу)
pdf -> Аралады Сәуір айында Бозшакөл мыс кенішіне Павлодар облысының әкімі Болат Ба қауов келді. «Kaz minerals Bozshakol» жшс директоры Джереми Аллен аймақ басшысына жобаның мәртебесі
pdf -> Абайдың рухани мұрасы. Досым Омаров Данышпан берген салауатты өмiр тағлымдары
pdf -> Grade 5 Miras International School of Astana provides an education within a challenging and supportive environment that promotes all aspects of individual student growth, and equips them with the skills for lifelong learning
pdf -> Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы
pdf -> Поэзия падишасы Фариза Мейрам Камила Сүйіндікқызы
pdf -> Сабақтың тақырыбы Р. Акдемір «Анамның қолдары»
pdf -> Сабақтың барысы: Мұғалім: Балалар, біздің бүгінгі тәрбие сағатының тақырыбы: «Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп»
pdf -> Сабақ 19/12/2014 Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы Аяз. Құрманбай Толыбаев Жалпы мақсаты

жүктеу 0.78 Mb.

Поделитесь с Вашими друзьями:




©emirb.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет