Жж. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына арналады. Посвящается 65-летию Победы в Великой Отечественной войне



жүктеу 2.8 Kb.

бет8/44
Дата09.01.2017
өлшемі2.8 Kb.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   44

чЕРЕПАНОВ Иван Трофимович 1925 жылы Октябрь ауд., Марьевка селосын-
да туған. Орыс. 1943 шақырылған және 11.1945 жылы Октябрь АӘК-на есепке 
тұрған. 107 АД, 677 ОБСВ-да қызмет атқарған. Бөлімше командирі. Старшина. 
Қызыл жұлдыз орденімен, «Жауынгерлік ергілі үшін», «Германияны женгені 
үшін»  медальдарымен,  мерекелік  медальдармен  марапатталған.  1988  жылы 
қайтыс болды. Мичурино селосында жерленген.
чЕРкАШиН  Иван  Антонович  21.03.1925  жылы  Сумск  обл.,  Писарев  ауд., 
Нидахаболше  селосында  туған.  Орыс.  24.03.1045  жылы  шақырылған  және 
12.1950 жылы Полевой АӘК-на есепке тұрған. 238 АП, 186 АД, 2-ші Белорус 
майданында  қызмет  атқарған.  Пулеметші.  Қатардағы  жауынгер.  II  дәрежелі 
Отан соғысы орденімен, «Германияны женгені үшін» медалімен, мерекелік ме-
дальдармен марапатталған. 1999 жылы қайтыс болды. Хмельницкое селосында 
жерленген.
чЕРНияЗОВ  Нұртай  1925  Көкшетау  обл.,  Мұқыр  селосында  туған.  Қазақ. 
08.01.1943  жылы  шақырылған  және  03.1950  жылы  Рузаев  АӘК-на  есепке 
тұрған. 24 –құрылыс полкінде қызмет атқарған. Құрылыс бөлімшесінің коман-
дирі болған. Старшина. «Ергілі үшін», «Жапонияны женгені үшін» медальда-
рымен, мерекелік медальдармен марапатталған. 11.04.1983 жылы қайтыс бол-
ды. Тимирязево селосында жерленген.
чЕРНОВ Владимир Васильевич 25.12.1926 жылы Қоған обл., Кунгурск ауда-
нында  туған.  Орыс.  03.1943  жылы  шақырылған  және  1948  жылы  Кунгурск 
ҚӘК-на есепке тұрған. 122-ші арт.полкте қызмет атқарған. Бөлімше командирі. 
Сержант. «Германияны женгені үшін» медальдарымен, мерекелік медальдар-
мен марапатталған. 11.06.1995 жылы қайтыс болды. Ақсуат селосында жерлен-
ген.
чЕРНяВСкий  Степан  Андреевич  1926  жылы  Донецк  обл.,  Крамоторск 
қаласында туған. Орыс. 1941 жылы шақырылған және 1945 жылы Крамоторск 
ҚӘК-на  есепке  тұрған.  2-ші  Украин  майданында  қызмет  атқарған.  Атқыш. 
Қатардағы  жауынгер.  Мерекелік  медальдармен  марапатталған.  1982  жылы 
қайтыс болды. Ленинское селосында жерленген. 
чУБиН  Григорий  Нефодович  23.01.1925  Қостанай  обл.,  Урицк  ауданын-
да туған. Орыс. 07.01.1943 жылы шақырылған және 14.02.1948 жылы Урицк 
АӘК-на есепке тұрған. 4 Батыс АП, 233 мотоарм., қоршау отрядында қызмет 
атқарған. Атқыш. Қатардағы жауынгер «Жауынгерлік ергілі үшін», «Варша-
ваны  азатеткені  үшін»,  «Берлинді  алғаны  үшін»  медальдарымен,  мерекелік 
медальдармен марапатталған. 14.06.1986 жылы қайтыс болды. Степное село-
сында жерленген. 
чУВЫГиН Яков Алексеевич 21.02.1924 жылы Удмурт АССР, Кизнер ауд., 
Илышек деревнясында туған. Орыс. 11.1943 жылы шақырылған және 11.1950 
жылы Кизнер АӘК-на есепке тұрған. 874-ші ОБСЛ аэродром батальонда, 221 
бөлімшеде парашютист болған. Қатардағы жауынгер. II дәрежелі Отан соғысы 
орденімен марапатталған. 13.08.1985 жылы қайтыс болды. Дружба селосында 
жерленген.
чУРАкОВ Павел Иванович 1916 жылы Удмурт АССР, Воткин ауд., Сулин-
ская  деревнясында  туған.  Орыс.  1941  шақырылған  және  1945  жылы  Воткин 
АӘК-на есепке тұрған. 237 ТБ-да жүргізуші-механик болған. Старшина. Мере-

64
келік медальдармен марапатталған. 20.12.1985 жылы қайтыс болды. Москво-
рецкое селосында жерленген. 
чУТь Иван Иванович 22.08.1925 жылы Краснадар өлкесі, Каневская станция-
сында туған. Орыс. 1941 жылы шақырылған және 1947 жылы Краснодар АӘК-
на есепке тұрған. Ұлы Отан соғысына қатысушы. II-III дәрежелі Отан соғысы 
ордендерімен,  мерекелік  медальдармен  марапатталған.  14.06.1979  жылы 
қайтыс болды. Степное селосында жерленген.
чУчЕВ Василий Ефимович 1920 жылы Қорған обл., Ольхов ауд., Скородум-
ка селосында туған. Орыс. 1940 жылы шақырылған және 1945 жылы Ольхов 
АӘК-на есепке тұрған. 86 жеке байланыс ротасында қызмет атқарған. Байла-
нысшы.  Қатардағы  жауынгер.  I  дәрежелі  Отан  соғысы  орденімен,  мерекелік 
медальдармен марапатталған. 15.01.1990 жылы қайтыс болды. Москворецкое 
селосында жерленген.
ШАйДУРОВ Иван Федорович 1922 жылы Октябрь ауд., Марьевка селосында 
туған. Орыс. 1942 жылы шақырылған және 1945 жылы Октябрь АӘК-на есепке 
тұрған. 3-ші Украин майданында қызмет атқарған. Старшина. II дәрежелі Отан 
соғысы орденімен марапатталған. 1983 жылы қайтыс болды. Дружба селосын-
да жерленген.
ШАймЕРДЕНОВ  Ғаббас  01.05.1920  жылы  Октябрь 
ауд.,  Жалтыр  ауылында  туған.  Қазақ.  09.09.1940  жылы 
шақырылған  және  20.03.  1946  жылы  Октябрь  АӘК-
на  есепке  тұрған.  341  АП,  373  АП-де  қызмет  атқарған. 
Взвод  командирі.  Сержант.  Мерекелік  медальдармен 
марапатталған. 31.12.1974 жылы қайтыс болды. Шал ақын 
ауд., Жалтыр ауылында жерленген. 
ШАймЕРДЕНОВ Қабдол 1909 жылы Октябрь ауд., Балуан ауылында туған. 
Қазақ.  15.03.1942  жылы  шақырылған  және  14.08.  1942  жылы  (жаралануына 
байланысты)  Октябрь  АӘК-на  есепке  тұрған.  44-ші  запастағы  атқ.полкінде 
қызмет атқарған. Атқыш. Қатардағы жауынгер. «Германияны женгені үшін» 
медалімен марапатталған. 12.03.1999 жылы қайтыс болды. СҚО Шал ақын ауд., 
Балуан ауылында жерленген.
ШАкАЕВ Мұғалім Кемпірұлы 1907 жылы Қостанай обл., Урицк ауд., Қызыл 
Ту ауылында туған. Қазақ. 1941 жылы шақырылған және 1944 жылы Урицк 
АӘК-на  есепке  тұрған.  108-АП,  2-ші  Украин  майданында  қызмет  атқарған. 
Атқыш. Қатардағы жауынгер. Жараланған. Отан соғысы орденімен, «Герма-
нияны женгені үшін», «Совет одағының Маршалы Г.К. Жуков» медальдармен, 
мерекелік медальдармен марапатталған. 1999 жылы қайтыс болды. Ленинское 
селосында жерленген.
ШАмСимУхАмЕТОВ Шаймухамет Шафикович 11.02.1909 жылы Башки-
рия, Дюртимен ауданында туған. Башқұрт. 1940 жылы шақырылған және 1943 

65
жылы  Дюртимен  АӘК-на  есепке  тұрған.  Калининград  майданында  қызмет 
атқарған.  Мерекелік  медальдармен  марапатталған.  19.12.2006  жылы  қайтыс 
болды. Ишимское селосында жерленген.
ШВЕДОВ Геннадий Сидорович 1919 жылы Қостанай обл., Урицк селосын-
да туған. Орыс. 1941 жылы шақырылған және 05.1945 жылы Урицк АӘК-на 
есепке тұрған. 2-ші Украин майданында қызмет атқарған. Атқыш. Қатардағы 
жауынгер.  II  дәрежелі  Отан  соғысы  орденімен,  мерекелік  медальдармен 
марапатталған. 1982 жылы қайтыс болды. Ленинское селосында жерленген.
ШЕйБиТОВ  Қүрман  1925  жылы  Преснов  ауд.,  Жарқын  ауылында  туған. 
Қазақ.  1943  жылы  шақырылған  және  1946  жылы  Преснов  АӘК-на  есепке 
тұрған. 770 атқ.полк, 847 арт.полк, 302 арт..полкте қызмет атқарған. Атқыш. 
Қатардағы жауынгер. II дәрежелі Отан соғысы орденімен, «Германияны жен-
гені үшін», «Жапонияны женгені үшін» медальдарымен марапатталған. 1990 
жылы қайтыс болды. Жарқын селосында жерленген.
ШЕПЕТкиН Георгий Савельевич 1918 жылы Томск обл., Каргасак ауд., Бра-
чино селосында туған. Орыс. 1939 жылы шақырылған және 1945 жылы Бело-
рус  ССР,  Могилев  ҚӘК-на  есепке  тұрған.  43  жекелеген  моториз.инженерл.
бригада, Днепрден өтуге, Москваны қорғауға қабысқан. Бөлімше командирі. 
Аға сержант. II дәрежелі Отан соғысы орденімен, «Ергілі үшін», «Жауынгер-
лік ергілі үшін» медальдарымен, мерекелік медальдармен марапатталған. 1978 
жылы қайтыс болды. Дзержинское селосында жерленген.
ШЕРЕмЕТОВ Иван Давыдович 28.08.1913 жылы Ростов обл., Красный Су-
лин  қаласында  туған.  Орыс.  23.06.1941  жылы  шақырылған  және  05.06.1946 
жылы  Красносулин  АӘК-на  есепке  тұрған.  107  АД  Батыс  майданында,  7гв. 
Атқ. Корпусы 2-Прибалтика майданында қызмет атқарған. Рота командирі. Аға 
лейтенант. Кызыл жұлдыз, Отан соғысы ордендерімен, «Москваны қорғағаны 
үшін», «Германияны женгені ұшін» медальдарымен, мерекелік медальдармен 
марапатталған. 1998 жылы қайтыс болды. Тимирязево селосында жерленген.
ШЕСТкО  Никита  Павлович  1908  Томск  қаласында  туған.  Орыс.  08.1941 
жылы  Томск  ҚӘК  арқылы  шақырылған,  04.1944  жылы  Винницк  АӘК-на 
есепке тұрған. Украин майданында қызмет атқарған. Атқыш. Қатардағы жа-
уынгер. «Қызыл жұлдыз» орденімен, «Ергілі үшін» медалімен марапатталған. 
22.04.1967 жылы қайтыс болды. Дружба селосында жерленген.
ШиШкиН Геннадий Петрович 1920 жылы Вятск обл., Пенджес ауданында 
туған. Орыс. 1941 жылы шақырылған және 1946 жылы Пенджес ҚӘК-на есеп-
ке тұрған. Ұлы Отан соғысына қатысушы. Қатардағы жауынгер. «Германияны 
женгені ұшін», «Жауынгерлік ерлігі үшін» медальдарымен марапатталған. 1997 
жылы қайтыс болды. CҚО Ғ. Мүстрепов ауд., Буденное селосында жерленген.
ШиШкОВ Иван Дмитриевич 12.01.1919 жылы Молдова АССР, Атюрьев ауд., 
Дмитриево –Усад селосында туған. Орыс. 15.02.1939 жылы шақырылған және 
1945 жылы Октябрь АӘК-на есепке т. Аэродромға қызмет ететін 8-ші жекелеген 
инженерн.-техн. батальонда қызмет атқарған. Взвод командирі. Кіші сержант. 
II  дәрежелі  Отан  соғысы  орденімен,  «Сталинградты  қорғағаны  үшін»,  «Кав-
казды қорғағаны үшін», «Германияны женгені үшін», «Совет Одағының Мар-
шалы  Г.К.  Жуков»  медальдарымен,  мерекелік  медальдармен  марапатталған. 
05.02.2010 жылы қайтыс болды. Мичурино селосында жерленген.

66
ШкЕЛя Василий Давыдович 1913 жылы Винницк обл., Винница қаласында 
туған.  Украин.  1941  жылы  шақырылған  және  1945  жылы  Винницк  АӘК-на 
есепке тұрған. 2-ші Украин майданында қызмет атқарған. Атқыш. Қатардағы 
жауынгер. Мерекелік медальдармен марапатталған. 1983 жылы қайтыс болды. 
Ленинское селосында жерленген.
ШОкАЕВ Серікпай 1917 Октябрь ауд., Ынтымақ ауылында туған. Қазақ. 1941 
жылы шақырылған және 1945 жылы Октябрь АӘК-на есепке тұрған. 1078 атқ. 
Полкы, 314 атқ. дивизиясында қызметін атқарған. Атқыш. Қатардағы жауын-
гер. «Жауынгерлік ерлігі үшін», «Ленинрадты қорғағаны үшін», «Германияны 
женгені  үшін»,  «Тың  және  тыңайған  жерді  игергені  үшін»  медальдарымен, 
мерекелік медальдармен марапатталған. 1988 жылы қайтыс болды. Ынтымақ 
селосында жерленген.
ШУмиЛиН Дмитрий Денисович 20.09.1904 жылы Рязань обл., Коверин ауд., 
Лотказино селосында туған. Орыс. 08.1942 жылы шақырылған және 01.1943 
жылы Мамлют АӘК-на есепке тұрған (жаралануына байланысты). 1275 атқ.
полкі, 387АД, Брянск майданындағы 61 армияда қызмет атқарған. Взвод коман-
дирі. Лейтенант. Отан соғысы орденімен, «Жауынгерлік ерлігі үшін», «Герма-
нияны женгені үшін» медальдарымен, мерекелік медальдармен марапатталған. 
1996 жылы қайтыс болды. Тимирязево селосында жерленген.
щЕННикОВ Александр Леонтьевич 12.03.1925 жылы Қорған обл., Карага-
пол ауданында туған. Орыс. 1943 жылы шақырылған және 1945 жылы Кара-
гапол АӘК-на есепке тұрған. 361 НАП-та қызмет атқарған. Атқыш. Қатардағы 
жауынгер. II дәрежелі Отан соғысы орденімен марапатталған. 19.03.1985 жылы 
қайтыс болды. Хмельницкое селосында жерленген.
ЭБЕЛОВ Нұрмұхамбет 25.11.1925 жылы Көкшетау обл., Красноармейск ауд., 
Бурле ауылында туған. 03.1944 жылы шақырылған және 05.1945 жылы есепке 
тұрған. 51874 ә/б қызметін атқарған. Аға барлаушы. Сержант. II дәрежелі Отан 
соғысы орденімен, «Ергілі үшін», «Германияны женгені үшін», «Праганы азат 
еткені  үшін»,  «Берлинді  алғаны  үшін»  медальдарымен  марапатталған.  1996 
жылы қайтыс болды. Докучаево селосында жерленген.
ЭРНЕСТОВ  Федор  Евгеньевич  1927  жылы  Қорған  обл.,  Парфеновск  ауд., 
Боровое  селосында  туған.  Орыс.  1944  жылы  шақырылған  және  1946  жылы 
Парфеновск АӘК-на есепке тұрған. 940 АП, 2АД-да қызмет атқарған. Атқыш. 
Қатардағы  жауынгер.  Мерекелік  медальдармен  марапатталған.  17.04.2009 
жылы қайтыс болды. Тимирязево селосында жерленген.
юЖАНОВ  Николай  Павлович  1923  жылы  Қорған  қаласында  туған.  Орыс. 
1942 жылы шақырылған және 1947 жылы Қарғапол АӘК-на есепке тұрған. 65 
мотатқ.дивизиясында, Украин майданында қызмет атқарған. Сержант. Қызыл 
Жұлдыз орденімен, «Германияны жеңгені үшін» медалімен, мерекелік медаль-

67
дарымен марапатталған. 17.04.2009 жылы қайтыс болды. Тимирязево селосын-
да жерленген.
юРТАЕВ Николай Егорович 1927 жылы Москва қаласында туған. Орыс. 1944 
жылы шақырылған және 1946 жылы Москва ҚӘК-на есепке тұрған. IIM 121 
Кишинев жеке полкында қызмет атқарған. Сержант. Мерекелік медальдармен 
марапатталған. Тимирязево селосында тұрады.
юСУПОВ Мұқаш, 14.01.1914 жылы Октябрь ауд, Октябрь селосында туған. 
Қазақ. 05.04.1941 жылы Новозаим АӘК арқылы шақырылған және 20.11.1946 
жылы  Октябрь  АӘК-на  есепке  тұрған.  52  АП,  26  құрылыс  батальонында 
қызметін атқарған. Атқыш. Қатардағы жауынгер. «Германияны жеңгені үшін», 
медалімен  мерекелік  медальдармен  марапатталған.  25.02.1981  жылы  қайтыс 
болды. Ишим селосында жерленген.
юСУПОВ Мырзай Тілемісұлы 1923 жылы Түмен обл., Новозаимка селосында 
туған. Қазақ. 25.09.1942 жылы шақырылған және 1945 жылы Новозаим АӘК-
на есепке тұрған (жаралануына байланысты). 17гв.мин.бригада, 5-ші танк кор-
пусында қызмет атқарған. Экипаж командирі. Аға сержант. II дәрежелі Отан 
соғысы орденімен, «Германияны женгені үшін» медальдармен марапатталған. 
1996 жылы қайтыс болды. Ишимское селосында жерленген.
якОВЛЕВ Сергей Степанович 1912 жылы Октябрь ауданында туған. Орыс. 
1941 жылдаң желтоқсанында шақырылған және 05.1945 жылы Петропавл ҚӘК-
на есепке тұрған. 40-шы жеке теміржол полкінде, 543 ә/б қызметін атқарған. Аға 
сержант. «Жауынгерлік ерлігі үшін», «Ленинградты қорғағаны үшін», «Герма-
нияны женгені үшін» медальдарымен, мерекелік медальдармен марапатталған. 
1999 жылы қайтыс болды. Петропавл қаласында жерленген. 
яНкОВ Василий Колейникович 12.05.1921 жылы Көкшетау обл., Всеволод-
ка селосында туған. Орыс. 1942 жылы шақырылған және 1946 жылы Октябрь 
АӘК-на есепке тұрған. Танкіге қарсы батареяда, 445 полкте, 2 дивизияда, Батыс 
майданынын 4 армиясында қызметін атқарған. Жаралған. 3 рет I-II дәрежелі 
Отан соғысы, Қүрмет белгісі ордендерімен, «Брест қалалын қорғағаны үшін», 
«Ергілі үшін», «Германияны женгені үшін», «Совет Одағының Маршалы Г.К. 
Жуков»  медальдарымен,  мерекелік  медальдармен  марапатталған.  24.06.2001 
жылы қайтыс болды. Степное селосында жерленген.
яцюк Тимофей Иванович 1916 жылы Свердлов обл., Свердлов қаласында 
туған.  Украин.  09.1941  жылы  шақырылған  және  30.08.1946  жылы  Октябрь 
АӘК-на  есепке  тұрған.  32575  ә/б  қосымша  шаруашылықтын  ветфельдшері 
болған.  II  дәрежелі  Отан  соғысы  орденімен,  «Варшаваны  азат  еткені  үшін», 
«Берлинді алғаны үшін», «Сталинградты қорғағаны үшін», «Германияны жен-
гені үшін» медальдарымен, мерекелік медальдармен марапатталған. 10.02.1981 
жылы қайтыс болды. Ынтымақ селосында жерленген. 

68
АБДРАхмАНОВ  Емпат,  1911  г.р.,  казах,  с.  Жаркен  Пресновского  района 
СКО. Призван в 1943 г. и встал на учет в 1945 г. в Пресновском РВК. Проходил 
службу: 760 гаубич. арт. полк, наводчик. Рядовой. Награды: медали «За боевые 
заслуги», «За взятие Будапешта», «За победу над Германией». Умер в 1979 г. 
Похоронен в с. Жаркен.
АБДРАхмАНОВ  Ильяс,  1907  г.р.,  казах,  с.  Жаркен  Пресновского  района 
СКО. Призван в 1941 г. и встал на учет в 1942 г. (по ранению) в Пресновском 
РВК. Проходил службу: 5-я гв. СД, стрелок. Рядовой. Ранен. Награжден меда-
лями. Умер в 1971 г. Похоронен в с. Жаркен.
АБЕЛьДиНОВ Тасемен, 1918 г.р., казах, с. Уткудук Советского р-на СКО. 
Призван в 1941 г. и встал на учет в 1943 г. (по ранению) в Советском РВК. Про-
ходил службу: 314 СД, стрелок. Рядовой. Ранен. Награды: орден Славы III ст., 
юбилейные медали. Умер в 1998 г. Похоронен в с. Ленинском.
АБиШЕВ Мухамадья, 1915 г.р., казах, с. Акшиганак Рузаевского р-на Кок-
четавской обл. Призван 04. 1942 г. и встал на учет 07.1943 г. (по ранению) в 
Октябрьском РВК. Проходил службу: 215 СП, стрелок. Рядовой. Ранен. Награ-
ды: медаль «За оборону Сталинграда», «За боевые заслуги», «За победу над 
Германией», юбилейные медали. Умер 12.1988 г. Похоронен в с. Социале р-на 
Шал-акына.
АБиюРОВ  Кабдуш,  1907  г.р.,  казах,  с.  Интымак  Октябрьского  р-на  СКО. 
Призван в 1941 г. и встал на учет в 1943 г. (по ранениию) в Октябрьском РВК. 
Проходил службу: Калининский фронт, в/ч 1233, стрелок. Рядовой. Ранен. На-
грады: медали «За отвагу», «За победу над Германией», юбилейные медали. 
Умер 06.05.1969 г. Похоронен в с. Интымак.
АБРАмОВ Василий Яковлевич, 1923 г.р., русский, Кизнерский р-н Удмурт-
ской АССР. Призван 10.1942 г. и встал на учет 05.1945 г. в Кизнерском РВК. 
Проходил службу: 6 рота, ком. взвода. Сержант. Награды: орден Отечествен-
ной войны II ст., медали «За оборону Ленинграда», «За взятие Берлина», «За 
победу  над  Германией»,  юбилейные  медали.  Умер  в  1995  г.  Похоронен  в  с. 
Докучаеве.
АДиЛОВ Баймухан 10.05.1922 г.р., казах, Каратюбинский р-н Восточно-Ка-
захстанской обл. Призван в 1942 г. и встал на учет в 1945 г. в Урицком РВК. 
Проходил службу: 164 арт. полк, 2 СД, стрелок. Рядовой. Награды: медаль «За 
победу над Германией», юбилейные медали. Умер 27.10.1992 г. Похоронен в 
с. Ленинском.
АЖБЕНОВ  Кажикен,  1903  г.р.,  казах,  с.  Интымак  Октябрьского  р-на  СКО. 
Призван в 1941 г. и встал на учет в 1943 г. (по ранению) в Октябрьском РВК. 
Проходил службу: участник Великой Отечественной войны, стрелок. Рядовой. 
Ранен. Награды: орден Красной Звезды, юбилейные медали. Умер 01.1975 г. 
Похоронен в с. Интымак. 

69
АкиШкиН Василий Петрович, 1919 г.р., русский, с. Мотызлей Вознесенс-
кого р-на Горьковской обл. Призван в 1942 г. и встал на учет в 1943 г. (по ра-
нению) в Вознесенском РВК. Проходил службу: Калининский фронт, оборона 
Ленинграда, 603 минометный полк, ком. отделения. Сержант. Ранен. Награды: 
орден Отечественной войны II ст., медаль «За победу над Германией», юбилей-
ные медали. Умер 10.08.1989 г. Похоронен в с. Дружбе.
АЛГАЗиН Мурзаш, 2.05.1923 г.р., казах, с. Балуан Октябрьского р-на СКО 
Призван 04.1943 г. и встал на учет 17.12.1943 г. (по ранению) в Октябрьском 
РВК. Проходил службу: 960 СП, 299 СД, участник Курской битвы, артиллерист 
- наводчик. Рядовой. Ранен. Награды: «За победу над Германией», юбилейные 
медали. Умер в 2007 году. Похоронен в с. Тимирязеве.
АЛЕкСАНДРОВА Таисия Ивановна, 1921 г.р., русская, с. Закаулово Курта-
мышского р-на Курганской обл. Призвана в 1942 г. и встала на учет в 1945 г. 
в Куртамышском РВК. Проходила службу: 1 женская СД, стрелок. Рядовой. 
Награждена медалями. Умерла в 2002 г. Похоронена в с. Москворецком.
АЛЕкСЕЕНкО Иван Никитович, 05.01.1911 г.р., русский, с. Дмитриевка Ок-
тябрьского р-на СКО. Призван 25.07.1941 г. и встал на учет 09.1945 г. в Ок-
тябрьском РВК. Проходил службу: 57 СП, 12 СД, ком. отделения. Сержант. 
Награды: орден Отечественной войны II ст., медаль «За победу над Японией», 
юбилейные медали. Умер 03.01.1991 г. Похоронен в с. Степном.
АЛЕСич Иван Савичевич, 1927 г.р., белорус, дер. Бухча Туровского р-на Го-
мельской обл. Призван в 1944 г. и встал на учет в 1946 г. в Туровском РВК Про-
ходил службу: 86 ОБС, 70 СД, ком. отделения. Ст. сержант. Награды: медаль 
«За победу над Японией», юбилейные медали. Умер в 2004 г.. Похоронен в с. 
Москворецком.
АЛиСОВ Андрей Алексеевич, 11.09.1926 г.р., русский, с. Советское Ленинс-
кого р-на СКО. Призван 21.10.1943 г. и встал на учет 18.09.1945 г. в Ленинс-
ком РВК. Проходил службу: 367 СП, 71 СД., зам. ком. взвода минометчиков. 
Ст. сержант. Награды: медаль «За победу над Германией», юбилейные медали. 
Умер 24.03.1986 г. Похоронен в с. Тимирязеве.
АЛСАРАЕВ Федор Алексеевич, 1914 г.р., русский, с. Марьевка Октябрьского 
р-на СКО. Призван 10.1939 г. и встал на учет в 1945 г. в Октябрьском РВК. Про-
ходил службу: 226 СП, 79 гв. СП, 343 стрелк. батарея связи, 185 гв. отд. батарея 
связи, радист – телеграфист, ком. взвода. Гв. ст. сержант. Награды: медали «За 
отвагу», «За освобождение Варшавы», «За победу над Германией», юбилейные 
медали. Умер 1985 г. Похоронен в с. Хмельницком.
АЛФимОВ Семен Денисович, 1911 г.р., русский, г. Свердловск Свердловской 
обл. Призван 06.1943 г. и вставл на учет 05.1945 г. в Свердловском РВК. Прохо-
дил службу: 48 арт. полк., 13 гв. СД, 295 истреб. автодивизия, ком. отделения. 
Сержант.  Награды:  медаль  «За  победу  над  Германией»,  юбилейные  медали. 
Умер 25.06.1976 г. Похоронен в с. Мичурине.
АЛФимОВА  Евдокия  Дмитриевна,  1920  г.р.,  русская,  Свердловская  обл. 
Призвана 11.1942 г. и встала на учет 05.1945 г. в Свердловском ГВК. Проходи-
ла службу: 22 ВАК ДКУ, медсестра. Рядовой. Награды: медали «За победу над 
Германией», юбилейные медали. Умерла 28.04.1978 г. Похоронена в с. Мичу-
ринском.

70
АмЕРикОВ Александр Митрофанович 14.11.1927 г.р., русский, дер. Колыче-
во Елифанского р-на Тульской обл. Призван в 1944 г. и встал на учет 05.1945 г. 
в Елифанском РВК. Проходил службу: 25 СП, 44 СД, 222 СД, ком. отделения. 
Сержант. Награды: орден Отечественной войны II ст., медаль «За победу над 
Германией». Умер 10.06.2003 г. Похоронен в с. Восходе.
АНАНьЕВ  Алексей  Андреевич,  1908  г.р.,  руский,  Ок-
тябрьский р-н СКО. Призван в 1942 г. и встал на учет в 
1945  г.  в  Октябрьском  РВК.  Проходил  службу:  430  отд. 
зенит.  див.,  112  отд.  зенит.  арт.  рр-да,  стрелок.  Рядовой. 
Награжден медалями. Умер в 1984 г. Похоронен в с. Дмит-
риевке.
АНДАГУЛОВ Павел Шаяхметович, 12.07.1926 г.р., казах, с. Белоглинка Ок-
тябрьского р-на СКО. Призван 26.11.1944 г. и встал на учет 12.08.1949 г. в Ок-
тябрьском РВК. Проходил службу: 7 танк. полк, ком. отделения. Сержант. На-
грады: медаль «За победу над Германией», юбилейные медали. Умер 10.02.1984 
г. Похоронен в с. Белоглинке р-на Шал-акына .
АНикиН Дмитрий Иванович, 13.06.1922 г.р., русский, Называевский р-н Ом-
ской обл. Призван в 1941 г. и встал на учет в 1949 г. в Солдайском РВК Омской 
обл. Проходил службу: 45 мех. бр-да, 653-й автополк., старшина роты. Стар-
шина. Награды: медаль «За боевые заслуги», юбилейные медали. Умер в 1991 
г. Похоронен в с. Акжан.
АНТОШиН Иван Иванович 17.01.1922 г.р., русский, Породный р-н Чувашс-
кой АССР. Призван в 1941 г. и встал на учет в 1946 г. в Пародном РВК. Прохо-
дил службу: 664 уч. б-он, 303 СД, стрелок. Рядовой. Награды: орден Красной 
Звезды, медали «За освобождение Варшавы», «За взятие Берлина», юбилейные 
медали. Умер 01.01.1985 г. Похоронен в с. Степном.
АНчУГОВ Александр Яковлевич 1925 г.р., русский, дер. Ленская Шатровско-
го р-на Курганской обл. Призван в 1943 г. и встал на учет в 1945 г. (по ранению) 
в Меховском РВК. Проходил службу: 515 СП, 134 СД, стрелок. Сержант. Ра-
нен. Награжден медалями. Выехал в Курганскую обл. в 2001 г.

1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   44


©emirb.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

войти | регистрация
    Басты бет


загрузить материал