Фонд образования нурсултана назарбаева нұРСҰлтан назарбаевтың білім қоры nursultan nazarbayev educational foundation



жүктеу 221.07 Kb.
Pdf просмотр
бет2/3
Дата17.04.2017
өлшемі221.07 Kb.
1   2   3

11:00–11:10  

Əлемді жақсарта түсеміз  

Шамилов Ю.Х., Мəскеу Экономикалық Мектебі Президенті  

11:20-11:40   Кофе-брейк  

 

 

 

11:40 – 13:20  



Секциялық мəжілістер  

 

 

1 секция (Би залы) 

Білім беру ортасы халықаралық мектеп студенті тұлғасын 

мақсатты қалыптастырудың шарты ретінде 

2 секция (210 дəрісх.) 

Халықаралық мектепте көптілді білім беруді ұйымдастыру 

3 секция (211 дəрісх.) 

 Халықаралық мектеп қызметін бағалау жүйесі.  Критерийлік 



бағалау 

 

13:20 – 14:30  Түскі ас 

 

14:30 – 16:10  

Секциялық мəжілістер 

 

4 секция (210 дəрісх.) 

Халықаралық Бакалавриаттың Дипломдық бағдарламасы 

жоғары мектепте кəсіби білім беру моделі ретінде  

5 секция (121 дəрісх.) 

Инновациялық білім беру ұйымдары жағдайындағы 

педагогикалық технологиялар мен оқыту əдістемелері  

6 секция (Би залы) 

Білім берудегі интеграциялық процестер жағдайында мектепті 

басқару жəне кадрларды кəсіби тұрғыдан дамыту 

 

16:10 – 16:30 Кофе-брейк 

 

16:30-17:20   Конференцияның бірінші күнінің қорытынды мəжілісі  

Секция жетекшілерінің ұсыныстары мен нұсқаулары  



 

 

9 қараша 

(сенбі)

 

Ашық іс-шаралар, мастер-кластар, кеңестер 

9:00 – 9:30  

«Мирас» халықаралық мектебінде қатысушыларды тіркеу 



9:30-10:00  

Алматы Халықаралық мектебіне жəне «Арыстан» 

мамандандырылған лицейіне бару  

 



Алматы Халықаралық мектебі (Сəтбаев көшесі, 40б) 

10:00 – 13:30 

панорамалық сабақтар, мастер – кластар, кеңестер 

 

«Арыстан» мамандандырылған лицейі (Талғар ауданы, .Бесқайнар с.) 



10:00 – 13:00 

«Арыстан» мамандандырылған лицейіндегі іс-шаралар, 

пікір алмасу 

13:45 

Алматы Халықаралық мектебіне келу 

(Алматы бойынша экскурсияға шығу үшін) 

 



«Мирас» Халықаралық мектебі 

9:30 – 13:20 

кеңестер, мастер-кластар, пікір алмасу 



13:45 

Алматы Халықаралық мектебіне келу 

(Алматы бойынша экскурсияға шығу үшін)  

 



14:00 – 17:00 – Алматы қаласының қонақтары үшін  қала бойынша экскурсия 

(Алматы Халықаралық мектебінен шығу)  

 


 

 

9 қараша (сенбі) 



Нұрсұлтан Назарбаев Білім беру Қоры филиалдарындағы іс-шаралар бағдарламасы  

10:00 - 13:30 

 

Алматы Халықаралық мектебі  

№ 

Тақырыбы 

Түрі 

Жетекшілер 

Өнер түрлерімен кіріккен əдебиет 



сабақтарындағы білім концептілерінің 

өзара байланысы 

Панорамалық 

сабақ  


Титова Л.Н. 

Бастауыш мектептегі зерттеу 



бағдарламасы арқылы пəндер 

интеграциясы 

Мастер-класс  

Аюпова А.Х. 

Бейнелеу өнері сабақтарындағы оқытудың 



инновациялық тəсілдері 

Панорамалық 

сабақ  

Приходченко Н.Н. 



Ата-аналармен жұмыстағы PYP 

бағдарламасының құндылықтары мен 

сенімдері  

Мастер-класс   

Бабинцева Н.Г. 

Дебат технологиясы 



Мастер-класс  

Вассим Ахмад 

Дене шынықтыру бағдарламасындағы 



кіріктірілген тəсіл 

Панорамалық 

сабақ 

Джим Ербер 



Студентті драма сабақтары арқылы 

дамыту 

Панорамалық 



сабақ 

Кухарева Г.А. 



9:30 – 13:20  

Алматы «Мирас» Халықаралық мектебі  

 

Тақырыбы  



Өткізілу 

формасы 

Жетекшілер 

1.

 



  РYР Бағдарламасын енгізу мəселелері  

Қатысушылардың  

сұранысы 

бойынша 


кеңестер 

Ким Н. 


2.

 

  Халықаралық мектепті ұйымдастыру 



Қатысушылардың  

сұранысы 

бойынша 

кеңестер 

Хамитова Е.М. 

Власянц И.Р. 

3.

 

  Бастауыш мектептегі ағылшын тілі 



сабақтарында ICT жəне интернет-

ресурстарды пайдалану 

Мастер-класс 

Бен Титл, бастауыш 

мектеп мұғалімі, LB 

үйлестіруші 

4.

 

  Бастауыш мектепте Зерттеу 



бағдарламасын қамтамасыз етуге 

арналған кітапхана ресурстарымен жұмыс 

Семинар 

Ниди Банот, 

бастауыш мектеп 

мұғалімі 

5.

 

  Орта мектептегі математика сабақтарында 



IT – технологияны пайдалану 

Мастер-класс 

Нил Крик, директор 

орынбасары, 

ГидеонТвейтс, 

математика мұғалімі 



 

 

 

10:00 – 13:00 - «Арыстан» мамандандырылған лицейі 

 

№ 

Іс-шара 

Уақыты 

Жетекшілер 

1.

 



Конференциға қатысушылардың 

кездесуі 

10:00-10:07

Запастағы генерал-майор  

Тауланов С. С. 

Запастағы полковник  

Щепин С. В.  

Запастағы полковник  

Райхель В. А. 

Лицейдің туын алып жүретін топ 

пен  взводтың  туды салтанатты 

шерумен алып өтуі  

Лицей объектілерін  макеттен 

тамашалау  

2.

 

Тұсаукесер жəне баяндама 



«Арыстан» мамандандырылған 

лицейі - Қазақстан білім 

кеңістігіндегі білім беру қызметінің 

заманауи сапасы» 

10:10-10:45

Запастағы генерал-майор  

Тауланов С.С. 

Баяндама: «Оқу процесін 

ұйымдастыру ерекшеліктері, 

алғашқы əскери дайындықты 

тереңдете оқып-үйрену» 

Запастағы полковник  

Щепин С.В. 

Баяндама: «Азаматтық, 

елжандылықты қалыптастыру 

бойынша лицейліктермен тəрбие 

жұмысын кешенді жоспарлау жəне 

ұйымдастыру жүйесі 

Запастағы полковник  

Райхель В.А. 

3.

 

Лицей білім беру ортасымен танысу  



 

 



Бокс секциясындағы сабақтар  

10:45-12:15

Жаттықтырушы Краснянский М. С. 

 



 «Жүзу» бойынша сабақтар 

Запастағы полковник Шлыков Н. А. 

 

АƏД сабағы «Тирде оқу 



атыстарын практикалық орындау» 

Запастағы полковник  

Небылица В. В.  

 



Үрмелі аспаптар оркестрінің 

дайындығы «Əскери-елжандылық 

тақырыбындағы практикалық 

дыбысжазбасы» 

Музыкалық жетекші 

Сетеков Х. З.  

 

Күрес секциясындағы сабақ 



Запастағы полковник Шлыков Н. А. 

 



Арнаулы тактикалық дайындық 

сыныбындағы практикалық сабақ 

Запастағы полковник Хает В. Э. 

 



Автомобиль тренажерындағы 

практикалық сабақ  

Запастағы полковник Хает В. Э. 

 



 «Лицей  өмірі  мен  тұрмысы» 

сабағы 


Запастағы полковник  

Федосеенко В. Н. 

Ақпараттық –білім беру орталығы - 

кітапхана 

Кітапхана меңгерушісі  

Ахметова А. Д.  

Психологиялық демалу Орталығы  

Психолог Мамбетжанова А. А. 

4.

 

Ашық сабақ «Лицей дəстүрлері мен 



жоралары арқылы лицейліктерде 

əскери қызметке қызығушылық пен 

елжандылық сезімді қалыптастыру» 

12:15-12:45

Запастағы полковник  

Щепин С.В. 

5.

 

Пікір  алмасу  мен  қорытындылар 



жасау 

12:45-13:00

Запастағы полковник 

Щепин С. В. 

 

 


 

 

Секциялар туралы ақпараттар 



1 секция  

Білім беру ортасы халықаралық мектеп студенті тұлғасын мақсатты 

қалыптастырудың шарты ретінде 

Секцияда  халықаралық  мектептің  білім  беру  ортасын  құру,  тұлғалық-  бағдарланған  оқу 

жоспарын жасау, ұлттық стандартты Халықаралық Бакалавриат талаптарымен кіріктіретін 

ерекше  авторлық  оқулықтар  мен  тəрбие  бағдарламаларын  енгізу  мəселелері 

қарастырылады. Баяндамаларда мектептің білім беру моделіндегі маңызды нəрсе ретінде 

кіріктіру  ұстанымын  жүзеге  асыру  тəжірибесі, «Оқытудағы  тəсілдер»  бағдарламасын 

енгізу  жəне  мектепте  студенттерге  əлеуметтік,  кəсіби,  психологиялық  жəне  өзге  де 

бағыттарда  қолдау  көрсету  қызметін  құру  тəжірибелері  ортаға  салынады.  Секция 

жұмысына Саха Республикасынан (Якутия) делегация қатысады, олар халықаралық білім 

беру орталығын құру жобасымен таныстырады. 



Жетекші:  

Владимирова Е. В. «Мирас» халықаралық мектеп директорының орынбасары, 

орыс тілі мен əдебиеті мұғалімі  

Баяндамашылар: 

Машура А.В.  

Негізгі Мектеп бағдарламасының (MYP) үйлестірушісі, 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің физика мұғалімі 

Хабло Л.Г. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің орыс тілі мен 

əдебиеті мұғалімі 

Надия Хабиби 

Студенттерді дамытуды қолдау бойынша 

(GuidanceCounselor) үйлестіруші, Алматы қ. «Мирас» 

халықаралық мектебінің француз тілінің мұғалімі 

Щелканова К. М. "Сосновый бор" балалар демалу жəне сауықтандыру 

орталығы қосымша білім беруді дамыту бөлімі бастығының 

орынбасары, Саха Республикасы (Якутия) 

2 секция  

Халықаралық мектепте көптілді білім беруді ұйымдастыру 

Секция Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің тілге үйрету арқылы  Қазақстан жəне 

халықаралық  талаптарды  кіріктіру  негізінде  мектептегі  көптілділікті  іске  асыру,  қарым-

қатынас  ортасын  құру,  сабақтан  тыс  қызметтерді  ұйымдастыру,  кадрларды  іріктеу  жəне 

кəсіби  дамыту,  қажетті  ресурстармен  қамтамасыз  ету  бойынша  жұмыстар  жүйесімен 

таныстырады.  



Жетекші:  

Матаева Р.Т.  

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің ағылшын тілі  

мұғалімі  

Баяндамашылар: 

Акимжановна Л.Т.  

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің қазақ тілінде 

оқыту бағдарламасы бойынша директорының орынбасары 

 

 

Рысмагамбетова Д. 



Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің ағылшын тілі 

мұғалімі, мектепалды үйлестірушісі 

Шадрина Т.А. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің орыс тілі 

кафедрасының меңгерушісі 

3 секция  

Халықаралық мектеп қызметін бағалау жүйесі. Критерийлік бағалау 

Секция жұмысы келесі мəселелерді талқылауға бағытталады:  

o

 

халықаралық стандарттарға сай мектептің білім беру қызметінің сапасын басқару; 



o

 

халықаралық мектептегі критерийлік бағалау;  



o

 

мониторинг  мектепішілік бақылау жүйесі ретінде. 



Жетекші: 

Власянц И.Р. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің директоры  

Баяндамашылар:  

Тиесова Д.С. 

Астана қ. «Мирас» халықаралық мектебі директорының 

орынбасары  

Кузнецов А.В. 

Астана қ. «Мирас» халықаралық мектебінің MYP 

үйлестірушісі 

4 секция 

Халықаралық Бакалавриаттың дипломдық бағдарламасы жоғары 

мектепте кəсіби білім беру моделі ретінде 

Алматы  қ. «Мирас»  халықаралық  мектебінде  Халықаралық  Бакалавриат  Дипломдық 

Бағдарламасын  енгізу  тəжірибесі  негізінде  оқу  жоспарының  модульдылығы,  оқытудың 

формалары мен əдістері, студенттерде негізгі құзыреттіліктерді дамыту, бағалау жүйелері 

мəселелері  қарастырылады.  Негізгі  назар  бағдарламалардың  (Таным  Теориясы  курсы 

(ТТК),  өзбетінше  зерттеу (ExtendedEssay), Шығармашылық-Қызмет-Қызмет  ету 

бағдарламасы (CAS)) концептуалдық түйініне аударылады. Конференцияға қатысушылар 

Дипломдық  бағдарлама  оқу  жоспарының  бөлігі  ретіндегі  Бейнелеу  өнері  курсының  

бағдарламасымен танысады.  

Жетекші: 

Аширбекова Д.Т. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебі директорының 

орынбасары 

Баяндамашылар:  

Гуральник И.Р. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің Дипломдық 

бағдарлама үйлестірушісі, физика жəне математика мұғалімі  

Санджив Кумар 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің CAS Дипломдық 

бағдарлама үйлестірушісі, дене шынықтыру мұғалімі 

Урмузов Б.К. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің Дипломдық 

бағдарлама БӨ мұғалімі 


 

 

5 секция  



Инновациялық білім беру ұйымдары жағдайындағы педагогикалық 

технологиялар мен оқыту əдістемелері  

Секция жұмысы келесі мəселелерді талқылауға бағытталады: 

o

 

халықаралық мектепте оқушылардың  зерттеу қызметін ұйымдастыру; 



o

 

cтуденттер  мен  педагогтардың  оқу  жəне  оқудан  тыс  қызметінде  ақпараттық-



коммуникативтік технологияларды (АКТ) пайдалану; 

o

 



кəсіптік оқытуды ұйымдастыру барысында белгілі бір білім саласына жəне қызмет 

аясына  қызығушылықты  дамыту  жəне  қолдауға  бағытталған  жобалық  зерттеу 

қызметі  (Ресей,  Ульяновск  қ.№20  көппрофильді  лицейінің  жұмыс  тəжірибесі 

мысалында). 



Жетекші:  

Ковжасарова М.Р. «Нұрсұлтан Назарбаев Білім беру қоры» ҚҚ ұлттық 

бағдарламасының үйлестірушісі» 

Баяндамашылар:  

Ким Н.А. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің PYP 

үйлестірушісі 

Машура А.В. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің MYP 

үйлестірушісі 

Кыдырбеков Д. Б. 

Алматы қ. «Мирас» халықаралық мектебінің MYP қосалқы 

үйлестірушісі  

Шульга Е.Г. 

Ресей, Ульяновск қ. №20 көппрофильді лицейінің MYP 

үйлестірушісі 

6 секция  

Білім берудегі интеграциялық процестер жағдайында мектепті басқару 

жəне кадрларды кəсіби тұрғыдан дамыту 

Білім  беру  жүйесін  модернизациялау  жаңа  типті  мектептерді  басқару  тəсілін  өзгертуді 

көздейді. Секция жұмысы барысында Нұрсұлтан Назарбаев Білім беру қоры мектептерінің 

халықаралық  стандарттар  талабы  аясындағы  мектеп  жүйесін  басқаруды  қалыптастыру 

жəне  жүргізу  бойынша  тəжірибесі  ортаға  салынады.  Секция  жұмысының  аясында 

халықаралық мектеп мұғалімінің кəсіби құзыреттілігін көтеру жүйесін қалыптастыру жəне 

тиімділік критерийлері мəселелері қарастырылады.  

Жетекші: 

Хамитова Е.М. 

Астана қ. «Мирас» халықаралық мектебінің директоры  

Баяндамашылар: 

Акашева Ж.З. 

Алматы Халықаралық мектебінің директоры 

Тауланов С.С. «Арыстан» мамандандырылған лицейінің бастығы 

Бандурина Г.С. 

Астана қ. «Мирас» халықаралық мектебінің директорының 

бағдарламаларды дамыту жəне кəсіби дамыту бойынша 

орынбасары 

 

 



 

 

PROGRAMME 



November 8 (Friday) 

8:30-9:30 

Registration. Exhibition. Tour of the school 

(Almaty, 190 Al-Farabi Avenue) 



9:30 – 11:20   Plenary meeting (Theatre) 

9:30 – 9:40  Opening ceremony 

Leader: Gaisha N. Syzdykova, Deputy Director of the Public Foundation 

“Nursultan Nazarbayev Educational Foundation” 

9:40 – 9:55  Education in Kazakhstan in the Framework of the Objectives of the 

Strategy “Kazakhstan-2050” 

Murat A. Abenov, Vice Minister of Education and Science of the Republic 

of Kazakhstan 

9:55 – 10:10  The Role of the Foundation Innovative Projects in Harmonisation of 

the Educational System of Kazakhstan 

Svetlana V. Murzabekova, First Deputy Director of the Public Foundation 

“Nursultan Nazarbayev Educational Foundation” 

10:10 – 10:25 Nazarbayev University as a New Impulse of the Development of the 

Higher Educational System of Kazakhstan 

Khadisha N. Dairova, Vice-President of the Nazarbayev University 

10:25 – 10:40 Professional Development of Teachers as a Prerequisite to the New 

Quality of Education 

Zhaumbai А. Karayev, First deputy Chairman of the Board JSC 

“NCPD”Orleu” 

10:40 – 10:50 International Baccalaureate Schools Association of Commonwealth of 

Independent States  as a Community of Teachers Striving for Self-

development and Development of Their Schools 

Natalya L. Barinova, IBSA Executive Director, Moscow Economic School 

10:50 – 11:00 Innovative activities in Almaty Educational Institutions 

Rakhat S. Shimasheva, Head of Almaty Educational Department 

11:00 – 11:10 Making Our World a Better Place to Live 

Yuriy Kh. Shamilov, President of PEI-Gymnasium Moscow Economic 

School 

11:20-11:40   Coffee-break  

 

 



 

 

11:40 – 13:20  



Sessions 

Section 1 (Dance room)   

Educational Environment as a Core for the Development of the 

International School Students  

Section 2 (room 210) 

 

Peculiarities of Polylingual Education at an International School 



Section 3 (room 211) 

The System of an International School Evaluation 

Criterion-referenced assessment  

 

13:20 – 14:30  Lunch 

 

14:30 – 16:10  Session II 

Section 4 (room 210) 

 

IB Diploma Programme as a High School Model 



Section 5 (room 121) 

Pedagogical Technologies and Methods of Teaching in Innovative 

Educational Institutions 

Section 6 (dance room) 

School Governance and Management and Professional Development 

of Teachers in the Framework of Educational Integration Processes 

 

16:10 – 16:30 Coffee-break 

 

16:30-17:20   Summative plenary session 

Leaders of the sections’ presentations with recommendations 

 

 

 


 

 

November 9 (Saturday) 



 

Demo-lessons, workshops, consultations 

 

9:00 – 9:20  

Registration in Miras International School 



9:20-10:00  

Tour to International School of Almaty  

and Arystan Specialized Lyceum  

 



 

International School of Almaty (40 B, Satpayev street) 

10:00 – 13:30 

demo lessons, workshops 

 



 



Miras International School 

9:30 – 13:20 consultations, 

workshops 



13:45 

arrival at International School of Almaty 

(in order to go on a trip around Almaty) 

 



 

Arystan specialized lyceum (Talgar district, Beskainar village) 

10:00 – 13:00  

activities in Arystan lyceum 



13:45 

arrival at International School of Almaty  

(in order to go on a trip around Almaty  ) 

 

 



14:00 – 17:00 

trip around Almaty  

(departure from International School of Almaty) 

 

 

 



 

 

November 9 (Saturday) 



 

Programme of Activities in the Schools-branches of the 

Nursultan Nazarbayev Educational Foundation 

 

 

10:00 - 13:30   

International School of Almaty  

№ 

Topic  

Type  

Leader  

Correlation of educational concepts 



during Literature classes integrating 

different types of arts.  

Demo lesson 

Titova L.N. 

Subject integration through the Primary 



School Inquiry Programme  

Open Class  

Ayupova A.Kh. 

Education innovative approaches in Arts 



lessons  

Demo lesson  

Prihodchenko N.N. 

The PYP values and beliefs in 



cooperation with parents  

Open Class

 

Babintseva N.G.  



5 Debating 

technique 

Open Class

 

Vassim Ahmad  



The integrated approach in PE 

Programme  

Demo lesson 

Jim Erber  

Student development through Drama 



classes 

Demo lesson 

Kukhareva G.A.  

Polylingual Education in ISA 



Workshop   

Kaliyeva D.M. 

Dushkova L.A. 

Bazarbayeva R.K. 




жүктеу 221.07 Kb.

Поделитесь с Вашими друзьями:
1   2   3




©emirb.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет