1. Кіріспе бөлім Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылығын ояту



жүктеу 41.49 Kb.

Дата12.09.2017
өлшемі41.49 Kb.

1. Кіріспе 

бөлім

-

Ұйымдастыру 

кезеңі

-Қызығушылығын 

ояту

1. Кіріспе 

бөлім

-

Ұйымдастыру 

кезеңі

-Қызығушылығын 

ояту

3.

Қорытынды 

бөлім

4.

Бағалау кезеңі

-бағалау кри-

тералдары

-кері байланыс

Инсерт кестесі

2.

Негізгі бөлім

-жаңа 

сабақты ашу

-Оқулықпен 

жұмыс

    

    Сабақтың  тақырыбы:  Дауысты дыбыстарды қайталау

Сабақт

ың 

кезеңд

ері

Бала білімді тәжірибе арқылы алуы керек.

Мұғалімнің қызметі- балаға орындалатын

жұмыстың түрін шағындап беру және қойылған

 мақсатқа жету үшін бағыт- бағдар беру керек.

( Ахмет Байтұрсынов)

Қаржан жалпы орта мектебі 

Төлендиева Клара

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні

Қаржан жалпы орта мектебі 

Төлендиева Клара

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні


Сынып/мерзімі 

04.02.2015ж.



а,ә

-сынып

Сабақтың тақырыбы

Дауысты дыбыстарды қайталау

Жалпы мақсаты

Дауысты дыбыстар бойынша өткендерін пысықтау

Күтілетін нәтиже

Дауысты дыбыстарды , олардың түрлерін толығымен меңгеріп, ажырата алады

Сабақтың әдісі

Миға шабуыл,"Джиксо стретегиясы",Венн диаграммасы

уақыты

Сабақтың       

кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Негізгі дерек көздері

2 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушының психологиялық ахуалын 

туғызу үшін ынтымақтастық 

атмосферасын өткізіп, смайликтер 

арқылы көңіл -күйлерін біліп аламын.

Оқушының сабаққа ынтасы 

артып, қызығушылығы 

оянады.


Смаиликтер мен 

стикерлер

10 минут

Қызығушылығын 

ояту

-Бұрын алған білімін еске түсіру 



мақсатында  “Соқыр теке" әдісімен 

сұрақтар қою.

Оқушы өткенді еске түсіре 

отырып, берілген 

сұрақтарға жауап береді

Үлестірмелі кеспе 

қағаздар

7 минут


15минут

Негізгі бөлім

Мағынаны тану:

1.Семантикалық картамен жұмыс 

жасайды

2.Постермен жұмыс жасатамын



3. Жаттығу жұмыстарын жасатамын.

1.Оқушылар ізденеді

2.постермен жұмыс 

жасайды


3.Оқулықпен жұмыс 

жасайды,тест арқылы 

өткендерін пысықтайды

Слайд,постер,маркер

3минут

қорытынды



1. Тестпен жұмыс жасайды

2.Инсерт кестесі арқылы не білгенін білу

Білімдерін бекітеді.

Венн диаграммасы

2минут 

бағалау


Бағалау критерилері және түрлі -түсті 

стикерлер  арқылы 

бағалайды,критери жасау арқылы 

бағалайды.

Өзіне сын көзбен қарай 

отырып,ынталанады.

Кері байланыс 

жасайды,сабақтан алған 

әсерін жазады.

Бағалау парақшалары

Үйге тапсырма

Жаттығу жұмысы. 

Келер сабақ бойынша тапсырма беру

Дауысты дыбыстан 

өткендерін бекітеді

Қосымша әдебиеттер

АКТ


Сабақ барысындағы кезеңдер:

 

Сабақ барысындағы кезеңдер,

 қолданылған әдіс-тәсілдер

Сабақ барысындағы кезеңдер,

 қолданылған әдіс-тәсілдер

Маслоу 1968: Сүйіспеншілік және 

қарым-қатынасқа деген 

қажеттілік-

отбасы,сезім,сезім,ұжым т. б.

Маслоу 1968: Сүйіспеншілік және 

қарым-қатынасқа деген 

қажеттілік-

отбасы,сезім,сезім,ұжым т. б.

Топтастыру әдісі

“Әңгімелесу –оқушылардың оқуының 

ажырамас  бөлшегі.” Мерсер 

Постерді бағалау сәті

Постер жасау сәті

“Джиксо ”стратегиясы

“Өз бетінше жұмыс істеу және 

даму ниеті-метатанудың 

маңызды аспектісі” 

(Шанк пен Циммерман)

“Әлеуметтік сындарлылық оқытуды 

түсіну-оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-

тәсілдерде жатыр. ” Выгодский. 1978 ж.

Жұптастыру әдісі  кезіндегі “Венн 

диаграмасын” жасау кезеңі.

5 тезис:  Оқушылардың бір-бірін 

оқытуға мүмкіндік беріңіз.

Жұптастыру әдісі  кезіндегі 

“Венн 

диаграмасын” 

жасау кезеңі.

5 тезис:  Оқушылардың бір-бірін 

оқытуға мүмкіндік беріңіз.

Сергіту сәті

Сергіту сәті

Инсерт кестесін толтыру:

1 тезис:  Жаңа нәрсені оқыту 

адамның нені білетінімен, 

нені түсінетінімен байланысты.

Инсерт кестесін толтыру:

1 тезис:  Жаңа нәрсені оқыту 

адамның нені білетінімен, 

нені түсінетінімен байланысты.


Сабақ барысында жеті модульдің кіріктірілуі. 

Көшбасшылықты дамыту бойынша  

мұғалім мектепте жаңа білімді 

қалыптастырады.  (Нұсқаулықтан)

 

Көшбасшылықты дамыту бойынша  

мұғалім мектепте жаңа білімді 

қалыптастырады.  (Нұсқаулықтан)

 

Д.Брунер: “Орманға қандай күтім керек 

болса, балаға сондай күтім керек.”

Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту

8 тезис: Қолайлы оқу үшін адамдарға кері 

байланыс пен мадақтау 

қажет,сондықтан бағалау ізгі болуы керек

8 тезис: Қолайлы оқу үшін адамдарға кері 

байланыс пен мадақтау 

қажет,сондықтан бағалау ізгі болуы керек

“Дарынды және талантты

 балаларды бірінші кезекте тәрбиелеу 

керек” (Ко 2006 ж.)

Фриманның 8 көрсеткіші:

Ой қабілетінің 

жылдамдығы,күрделілікке 

сүйіспеншілік,икемділік.

АКТ.



Әңгімеге сыныпта бастама жасап

оны бақылайтын мұғалім” Мерсер 

1995. БЖӘ

Оқу пирамидасы- көрсетілім-30%

Талқылау-50%

“Миға шабуыл” әдісі

“Мұғалім-оқушы” , “оқушы-

оқушы” жағдайында білімді 

дамыту мен мағынаны ашу 

дың елеулі бөлігін құрайды.



Сыни тұрғыдан ойлау-

білім беруді дамыту 

үшін  маңызды болып 

табылатын 

педогогикалық түсінік

Сыни тұрғыдан ойлау-

білім беруді дамыту 

үшін  маңызды болып 

табылатын 

педогогикалық түсінік

Р е ф ле к с и я

Не сәтті болды?

Не сәтті болды?

Не сәтсіз болды?

Не сәтсіз болды?

Нені 

қалыптастырдым?

Нені 

қалыптастырдым?

Теориялық білімімді 

тәжірибеде  

қолдандымба?

Теориялық білімімді 

тәжірибеде  

қолдандымба?

Не қиын болды?

Не қиын болды?

Нені өзгерткім 

келеді? 

Нені өзгерткім 

келеді? 

Оқушыларды әділ бағалау,бағалауды қадағалау.

Оқушыларды әділ бағалау,бағалауды қадағалау.

Өз сабақтарымда Кембридж  әдіс-тәсілдерін ұтымды 

пайдалана  алдым.

Өз сабақтарымда Кембридж  әдіс-тәсілдерін ұтымды 

пайдалана  алдым.

Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын қалыптастырдым, 

ынтымақтастық атмосфераны жақсарттым. Оқушылар еркіндікке 

үйренді,  өз ойларын ашық айта алды.

Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын қалыптастырдым, 

ынтымақтастық атмосфераны жақсарттым. Оқушылар еркіндікке 

үйренді,  өз ойларын ашық айта алды.

 Уақытты тиімді пайдалана алмадым. Бағалау сәті мен үшін қиын

 Уақытты тиімді пайдалана алмадым. Бағалау сәті мен үшін қиын

Топпен жұмыс жүргізу барысында оқушылардың қызығушылығы  

артып, өз  белсенділіктерінің жоғарғы деңгейде екендігін көрсете 

алды.

Топпен жұмыс жүргізу барысында оқушылардың қызығушылығы  

артып, өз  белсенділіктерінің жоғарғы деңгейде екендігін көрсете 

алды.

Оқушылардың топпен жұмыс жасау барысында бағалауын. 

Талантты және дарынды балаларды анықтап, оларды дамыту

Оқушылардың топпен жұмыс жасау барысында бағалауын. 

Талантты және дарынды балаларды анықтап, оларды дамыту

Document Outline

  • Slide 1
  • Slide 2
  • Сабақ барысындағы кезеңдер:
  • Slide 4
  • Р е ф ле к с и я




©emirb.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

войти | регистрация
    Басты бет


загрузить материал